NIGDE K’O U BOSNI: Efendija pozdravio sa „selam“, a Srbi ga iznenadili odgovorom!

Prelepa priča iz Baljvina u okolini Mrkonjić grada dokaz je da narodi podeljeni ratom u bivšoj Jugoslaviji ne moraju pod obavezno da se mrze.

S obzirom na to da su tamo većinsko stanovništvo Bošnjaci i Srbi, oni se nikada nisu napadali međusobno, već su se trudili da sačuvaju divne komšijske odnose.

– Primer je to svima, zemlja u malom. Ustvari, država kakva bi trebala biti. Lepo je u Baljvinama – ispričao je za cik.ba efendija Ilhan Šabić.

On je već šest godina u selu i bilo je čudno kad je došao, ali kaže da se na dobro brzo navikao.

– Ovde sam šest godina, naslušao sam se priča i prepričavanja, uverio sam se u to za razliku od mnogih mesta i ovde i u svetu, ovo je mesto zaista specifično.

– Ne bih rekao da je neko odbranio ovu našu džamiju već da je sačuvao, milovao je nežno i pazio. Kako naš bošnjački narod tako i komšije Srbi. Ne postoje dva dela sela, mi smo jedno i zajedno smo. Imamo jedan odnos na relaciji Srbi – Bošnjaci koji je za primer – rekao je efendija Šabić.

Selo bez mržnje! - alo.rs

Po samom dolasku u službu susreo se sa ljubaznim komšijama.

– Moj dolazak u selo na službu prvi dan bio je ujedno i prvi odlazak u prodavnicu. Na dolasku u radnju pozdravljam prisutne sa “selam” i svi gromoglasno odgovaraju: “alejkum selam efendija, bujrum, dobrodošao”.

– Tek kasnije shvatam da su bila svega dva-tri muslimana od njih desetorice – kazao je efendija Ilhan Šabić.

– Suživot je ovde za sva prepričavanja i za sve medije – ispričao je efendija Ilhan Šabić iz Zavidovica.

See also  NA DVA GRANIČNA PRELAZA SE VEĆ FORMIRALE DUGAČKE KOLONE Evo gde se ovog jutra najduže čeka na izlazak iz Srbije (FOTO)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*