“Svi dole misle da živim kao car, a ja…” Gastarbajter zakukao na mrežama! Izneo surovu istinu o životu u Nemačkoj – “Džaba velika plata, dobar auto i telefon”

Jedan gastarbajter iz regiona podelio je svoje iskustvo gde uprkos zaradi od 2.400 evra, oseća se strancem i živi skromno

Često ga na poslu nazivaju “Auslender”, što mu posebno teško pada

Mnogi ljudi s Balkana i danas veruju da odlazak u Nemačku automatski znači bolji život, veću platu i sigurnu budućnost. Ipak, iza priča o “uspehu preko granice” često se krije svakodnevica o kojoj se retko govori – umor, usamljenost i osećaj da ni posle godina rada čovek nije potpuno prihvaćen.

Upravo zato ispovest jednog gastarbajtera iz regiona, koji u Nemačkoj zarađuje 2.400 evra mesečno, izazvala je veliku pažnju na društvenim mrežama. Jedna reč koju svakodnevno sluša na poslu, kako kaže u svojoj objavi na Fejsbuk stranici “PrekoGrane”, više ga zaboli od napornog rada i života daleko od kuće.

Očekivanja naspram realnosti
“Radio sam ceo život da odem ‘preko’. Kad sam konačno došao u Nemačku, mislio sam da sam uspeo. Plata 2.400 evra, novi telefon, auto na rate… svi dole misle da živim top život.

A realnost? Budim se u 4:30. Vozim 40 minuta do posla. Radim s ljudima koji me i posle tri godine zovu ‘Auslender’. Vratim se kući mrtav umoran u stan koji delim sa još dvojicom.

Nekad po dva dana ne pričam ni sa kim normalno. Najviše boli što svi misle da si uspeo samo zato što si u Nemačkoj”, napisao je.

Briga, Nemačka
Foto: ChatGPT / AI
+2
Galerija
Briga, Nemačka
“Do tebe je, ne do Nemačke”
U komentarima ispod objave javili su se brojni ljudi sa sličnim iskustvima, a neki su pokušali da mu pruže reči podrške.

“Ajde, biće bolje. Ne treba se gurati u velike gradove gde su stanovi preskupi”, poručio mu je jedan korisnik.

See also  “Plata 2.800 eura, stan kao kutija šibica za 600 eura, hrana užasna. Dosta mi je, idem kući!”

Bilo je i onih koji su mu poručili da je promena ipak u sopstvenim rukama.

“Ako se posle tri godine nisi pomerio s jedne tačke – do tebe je, a ne do Nemačke!”, napisao je jedan korisnik.

Ima još onih koji su to doživeli
Drugi su podelili i sopstvena iskustva života u inostranstvu.

“Deset godina u Nemačkoj uz puno muke i truda, učenja jezika, doškolovanja i borbe s birokratijom i nepotizmom ipak nije donelo zadovoljavajući rezultat. Postigao sam dosta i put mi je otvoren za još više, ali se ipak budim s tugom u srcu. Nije sve u novcu, daleko od toga. Ovde najviše fali društveni život i ona neka opuštenost bivanja i življenja. Svaki dan je borba, a front je polako dosadio”, stoji u jednom od komentara.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*